Mes Facebooke LinkedIn Mes G+ Youtube kanalas
EN LT

Reabilitacijos po lėtinių plaučių ligų programa

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacija, reabilitacijos programos sudarymas. Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas konsultuoja pacientą, įvertina jo būklę. Sudaro individualią reabilitacijos programą, stebi jos eigą bei efektyvumą, jei reikia, koreguoja. Bendradarbiaudamas su gydytoju pulmonologu, įvertinančiu paciento būklę,  fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas sudaro individualią reabilitacijos programą iš žemiau pateiktų fizioterapijos seansų, kineziterapijos, vykstančios salėje ir vandenyje, gydomojo masažo procedūrų ir kt. Pagal reikalingumą gali būti parenkama nuo 1 iki 10 kartų kiekvienos iš pateiktų procedūrų.

Krūtinės ląstos masažas (vibracinis) atpalaiduoja, palengvina būklę sergant kvėpavimo takų ligomis (plaučių uždegimu, bronchitu, gripu, bronchine astma ir kitomis).

Gydomasis medaus masažas. Medaus masažas atliekamas keliomis technikomis – plekšnojant ir aktyviai bei stipriai glostant,  o taip pat naudojant tempimo judesius. Šis masažas ypač tinka, kaip profilaktinė priemonė prieš plaučių ligas, bronchitą.

Gydomoji mankšta (kineziterapija) salėje ar  vandenyje – tai gydymas judesiu. Judesys yra natūralus žmogaus veiksmas, gerinantis judamojo aparato, kraujotakos ir kvėpavimo sistemų būklę, atstatantis pažeistų organų funkcijas, koreguojantis ligos eigą. Kineziterapija  taikoma daugelio ligų atvejais ir skiriama iš karto, kai ligonio būklė stabilizuojasi.  Užsiėmimai vyksta 2-3 kartus per savaitę, pratimai parenkami kiekvienam pacientui individualiai, atsižvelgiant į turimą problemą, amžių, užimtumą,  fizinį išsivystymą ir kitus veiksnius.

Vaistinių medžiagų inhaliacijos taikomos gydant ūmius, poūminius ir lėtinius kvėpavimo takų susirgimus (faringitą, laringitą, bronchitą, anginą, ausų, sinusų uždegimus).

Haloterapija – tai gydymas dirbtinai sukurtomis druskų kasyklų mikroklimato sąlygomis. Gydomasis faktorius yra smulkiadispersinis sauso natrio chlorido aerozolis, kuriam veikiant mažėja kvėpavimo takų ir odos alergizacijos laipsnis, pagerėja bronchų drenažas, palengvėja atsikosėjimas, sumažėja sausas kosulys bei dusulys. Haloterapija gydoma daugelis alerginių-uždegiminių kvėpavimo sistemos sutrikimų.

Perlinės vonios – tai vonios, prisotintos oro burbuliukais.  Tokiu būdu pasiekiamas masažo efektas, pagerinantis odos kraujotaką ir užtikrinantis greitą raumenų atsipalaidavimą. Perlinės vonios  aktyvina medžiagų apykaitą, ramina, mažina dirglumą.

Pirčių kompleksas  (aromatinė sauna, garinė, baseinas).  Srovės masažuoja atskiras kūno dalis nuo pėdų iki pečių. Pečių juostos masažas atliekamas stovint po kaskada. Pirtyje, suaktyvėjus įvairioms organizmo funkcijoms, smegenys geriau aprūpinamos krauju, deguonimi, o per odą pasišalina druskų perteklius ir šlakai. Šiluma maloniai veikia visą kūną, pagerėja vidaus organų veikla, sumažėja dirglumas, pagerėja miegas.