Mes Facebooke LinkedIn Mes G+ Youtube kanalas
EN LT

Kaip pavasarį keičiasi sveikatos būklė

Daugelis pacientų skundžiasi, kad artėjant pavasariui nuolat jaučia nuovargį. Kokia galėtų būti to priežastis?

Apie pavasarį paūmėjančias lėtines endokrinines ligas pasakoja “Northway” medicinos centro Klaipėdoje gydytoja endokrinologė, medicinos mokslų daktarė Aleksandra Gražienė.

Artėjant pavasariui dalis žmonių jaučia didesnį nuovargį, juos dažniau nei įprastai vargina bendras silpnumas, nuotaikų svyravymai, išsiblaškymas, būna sunku sutelkti dėmesį. Retesniais atvejais gali atsirasti plaukų slinkimas, galvos svaigimas, padidėjęs prakaitavimas, moterims – mėnesinių ciklo sutrikimai. Tokiais atvejais reikėtų pagalvoti apie endokrininius sutrikimus – skydliaukės, antinksčių, hipofizės, cukrinį diabetą bei pasikonsultuoti su gydytoju endokrinologu.

Pavasarį gali pasijusti išsekimas dėl sumažėjusio fizinio aktyvumo žiemą, prastesnės mitybos, kai gauname mažesnį vitaminų ir mineralų kiekį, taip pat dėl saulės stokos. Todėl, pajutus minėtus simptomus, rekomenduočiau pasitikrinti kraują dėl galimo vitamino D trūkumo, ištirti skydliaukės funkciją, hormonų, cukraus kiekį kraujyje.

Na o kokios endokrininės ligos pasitaiko dažniausiai?

Dažniausiai pasitaikančios lėtinės endokrininės ligos yra įvairūs skydliaukės sutrikimai, cukrinis diabetas, antinksčių, prieskydinių liaukų funkcijos sutrikimai. Skydliaukės sutrikimų padaugėja pavasarį atšilus orams, kai padaugėja šviesos, saulės, šilumos – suaktyvėja hormonai, o sykiu – ir ligos.

Dauguma lėtinėmis endokrininėmis ligomis sergančių žmonių kenčia nuo gretutinių ligų, ypatingai padidinto kraujospūdžio, širdies veiklos sutrikimų. Po žiemos gali paūmėti ir šios ligos. Dėl mažesnio judėjimo žiemos metu priaugtas kūno svoris neigiamai veikia sveikatą. Antsvoris, nutukimas – liga, sukelianti daugybę komplikacijų – cukrinį diabetą, širdies ir kraujagyslių, onkologines, sąnarių ligas, ginekologines problemas, nevaisingumą, erekcijos sutrikimus.

Raginčiau žmones pasitikrinti ne tik tada, kai jie jaučia negalavimus, bet nepamiršti ir profilaktinių patikrinimų, ypač jei šeimoje yra lėtinių ligų atvejų. Profilaktiškai tikrintis skydliaukės veiklą reikėtų žmonėms, vyresniems nei 35 m., rekomenduojama tirtis bent kartą per 5 metus ar dažniau.

Medicinos centre “Northway” Klaipėdoje tyrimams naudojme naują, modernią įrangą, todėl greitai ir tiksliai galime atlikti visus reikalingus instrumentinius ir laboratorinius tyrimus. Žmonėms skiriama visapusiška gydytojo specialisto konsultacija, išskirtinis dėmesys. Rekomenduojame konkrečiam pacientui reikalingą specialų režimą, mitybą ir gydymą.