Mes Facebooke LinkedIn Mes G+ Youtube kanalas
EN LT

Nėščiosioms – nauja privaloma patikra

Nuo 2015 m. lapkričio mėnesio visos besilaukiančios moterys turėtų atlikti ultragarsinę genetinę patikrą.

Vienas tyrimų, itin rekomenduojamas gydytojų akušerių ginekologų, o nuo praėjusių metų lapkričio tapęs ir privalomu pirmąjį nėštumo trimestrą, yra genetinė ultragarsinė patikra. Daugelis besilaukiančių ar planuojančių nėštumą moterų apie šį tyrimą dar nežino arba žino nepakankamai. Nesvarbu, koks yra moters amžius, kelintas nėštumas, kokiomis ligomis moteris serga, šis tyrimas yra būtinas. Tai ultragarsinis, t. y. neinvazinis, gana greitai atliekamas tyrimas. Jo metu genetiniu lygiu vertinami tam tikri genetinių ligų požymiai. Moteriai, kurios nėštumas yra 12 savaičių, atliekamo tyrimo metu vertinamas vaisiaus dydis, jo sprando raukšlės peršviečiamumas ir nosies kauliuko buvimas ar nebuvimas. Tai – vieni pagrindinių rodiklių, pagal kuriuos sprendžiama, ar nėštumas vystosi normaliai, ar reikalingi papildomi, pavyzdžiui, kraujo tyrimai. Šis tyrimas padeda sužinoti, ar yra padidėjusi genetinių ligų, tokių kaip, pavyzdžiui, Dauno, Edvardso, Patau sindromų rizika. Todėl jis išsklaido labai daug nereikalingų baimių ir nuogastavimų, moterys gali jaustis saugiau.

„Northway“ medicinos centre Klaipėdoje, norint užsiregistruoti tyrimui, nereikia ilgai laukti eilėje, čia dirba patyrę specialistai, naudojama nauja, patikima įranga.

Be tyrimų nėščiosioms, čia atliekami ir kiti moterims aktualūs tyrimai, pavyzdžiui, gimdos kaklelio vėžio patikra. Tai profilaktinis tyrimas, kurio atlikimą nemokamai 25-60 metų moterims kartą per trejus metus kompensuoja valstybė. Vis dėlto dar pakankamai nedaug moterų kreipiasi dėl profilaktinių tyrimų, užkertančių kelią galimoms rimtoms problemoms. Juk pavojingiausios ligos pradžioje yra tylios ir pradžioje gali būti diagnozuojamos tik tyrimais, jų simptomai pastebimi pakankamai vėlai, todėl savalaikė nuolatinė profilaktinė patikra yra labai svarbi.