Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Skausmo gydymas

Skausmas – tai daugeliui pažįstamas nemalonus jutiminis ir emocinis patyrimas. Neigiamas skausmo poveikis – daugialypis. Jis trukdo įprastai kasdienei veiklai bei kokybiškam poilsiui, mažina darbingumą, blogina bendrą žmogaus sveikatos būklę, emocinę būseną, o tuo pačiu – ir gyvenimo kokybę. Skausmas ne visuomet yra tik ligos simptomas. Lėtinis skausmas yra pripažintas savarankiška liga, turinčia nustatytus simptomus ir konkretų gydymą, nes vien skausmą malšinančių vaistų jai išgydyti nepakanka. Skausmo priežastis nustato ir gydymą skiria skausmo gydymo specialistas.

Medicinos centre „Northway“ Klaipėdoje teikiamos profesionalios skausmo gydymo specialisto konsultacijos, atliekamos efektyvios invazinės bei intervencinės procedūros. Aukštos kvalifikacijos skausmo gydytojai konsultuoja, tiksliai diagnozuoja skausmą sukėlusias priežastis ir kiekvienu atveju skiria efektyviausią gydymą, pastebimai pagerinantį žmogaus gyvenimo kokybę.

Kokiais atvejais rekomenduojame kreiptis į skausmo gydymo specialistą

Kreiptis į skausmo gydymo specialistą rekomenduojama, kai skausmas yra užsitęsęs ar ypač intensyvus ir nėra pakankamai gerai kontroliuojamas įprastomis skausmo malšinimo priemonėmis (vaistais nuo skausmo, fizioterapinėmis ar kitomis reabilitacijos priemonėmis), dėl to pacientas patiria didelį nuolatinį diskomfortą. Skausmo gydytojas gali padėti ir tais atvejais, kai pacientui jau buvo taikytas skausmą sukėlusios ligos gydymas ir skausmo malšinimo metodai, tačiau nepavyko pasiekti norimo rezultato.

Dažniausiai pasitaikančios ligos ir negalavimai     

Lėtinis skausmas – tai bet kurios kilmės skausmas, trunkantis ilgiau, nei tikėtinas pažeistų audinių gijimas ir sukeliantis žmogui funkcinius ar gyvenimo kokybės sutrikimus.

Lėtinis skausmas gali būti susijęs su lėtine liga, pavyzdžiui, reumatologiniais susirgimais, sąnarių artroziniais pakitimais ir kt. Dažniausiai į skausmo gydytojus pacientai kreipiasi ar yra nukreipiami kitų specialistų dėl nugaros, sąnarių ir raumenų skausmų. Taip pat kreipiamasi dėl skausmų, nulemtų nervų sistemos pažeidimų, skausmų po traumų ir operacijų, onkologines ligas lydinčių skausmų. Patikslinus galimą skausmo priežastį, svarbu efektyviai kontroliuoti pagrindinį susirgimą. Tuomet efektyvesnė tampa ir skausmo kontrolė.

Dažniausiai skiriamos skausmo gydymo procedūros                  

Skausmo gydymas skirstomas į kelis etapus. Pirmame etape įprastai naudojamos nemedikamentinės priemonės (indvidualaus fizinio krūvio, raumenų tempimo plano sudarymas ir pan.), padedančios efektyviai slopinti lėtinius skausmus, jų atsinaujinimo dažnį ir mažinančios medikamentų poreikį. Taip pat rekomenduojama psichologo konsultacija dėl kognityvinės elgesio terapijos, kurios tikslas – keisti susiformavusią elgseną esant lėtiniam skausmui. Protinės veiklos atpalaidavimui skirti užsiėmimai padeda suformuoti pokyčius, sumažinančius lėtinį skausmą ir turi teigiamą įtaką skausmo gydymo rezultatams.

Kita svarbi dalis – medikamentinė terapija. Vaistai ar jų deriniai parenkami atsižvelgiant į skausmo intensyvumą, kurį pacientas įvertina balais.

Vienas iš efektyvių nugaros apatinės ir juosmeninės dalies skausmo gydymo būdų – epidūrinės steroidų injekcijos. Tai – procedūra, kurios metu į nugaros smegenų epidūrinį tarpą suleidžiamas  priešuždegiminį poveikį turinčių steroidinių ir vietinių medikamentų mišinys.  

Svarbią reikšmę turi ir intervencinis medikamentinis gydymas, nukreipiantis medikamentą į skausmą generuojantį šaltinį – trigerinius taškus, sąnarius, sausgysles ar stuburo kanale esančius pakitimus. Skausmo šaltiniui pasiekti naudojamos adatos ar panašios priemonės. Gydomasis poveikis sukeliamas lokaliai leidžiant vaistus, veikiant aukšta ar žema temperatūra, o taip pat elektromagnetinėmis bangomis. Intervencinis gydymas ypač efektyvus, kai skausmas yra židininis ir trunka neilgai. Jis padeda greitai atsikratyti ne tik lėtinių, bet ir pooperacinių ar potrauminių skausmų. Rezultatas pasiekiamas iš karto, nėra pooperacinio laikotarpio ir pacientas iš karto gali grįžti į įprastą veiklą.

Tam tikrais atvejais reikalingas  kompleksinis skausmo gydymas, todėl, esant poreikiui, skausmo gydytojas  bendradarbiauja su kitais specialistais – fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojais, gydytojais radiologais, neurologais, neurochirurgais, ortopedais, kraujagyslių chirurgais, onkologais ir kitų sričių specialistais.

Ką svarbu žinoti prieš skausmo gydymo specialisto procedūrą

Medicinos centrų „Northway“ skausmo gydytojai primena, kad šiuolaikinė medicina siūlo įvairias priemones, medikamentus, intervencines procedūras, galinčias pastebimai sumažinti patiriamą skausmą ir pagerinti gyvenimo kokybę. Todėl, jaučiant lėtinį skausmą, rekomenduojama nedelsti ir kreiptis pagalbos dėl jo suvaldymo. Svarbu žinoti, kad net ir taikant pažangiausius gydymo metodus, visiškai nuslopinti skausmą pavyksta ne visada. Skausmo gydymo tikslas yra jo sumažinimas, kuris galėtų pagerinti paciento gyvenimo kokybę. Jeigu po gydymo skausmas tampa dvigubai silpnesnis, o tai pacientui per pusę sumažina vaistų nuo skausmo poreikį – tai jau yra reikšmingas pasiekimas, turintis teigiamą poveikį žmogaus savijautai.

Skausmo gydymo specialistai

JurgaREMEIKIENĖ

Skausmo gydymo specialistė
  • lt , en , ru
  • Klaipėda, Dragūnų g. 2
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu