Medicinos centras NORTHWAY Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT

Neurochirurgai

Neurochirurgija – tai medicinos sritis, kurios specialistai tiria bei gydo įvairias nervų sistemos ligas. Tai viena sudėtingiausių medicinos sričių, efektyviam rezultatui reikalingas ne tik didelis kruopštumas, bet ir gebėjimas naudotis naujausia smegenų tyrimo technika, molekulinės neurochirurgijos tyrimų bei genų terapijos supratimas.

Kokias ligas gydo neurochirurgai?

Neurochirurgija yra taikoma gydant smegenyse esančių kraujagyslių (cerebrovaskulines) ligas, pavyzdžiui, galvos smegenų aneurizmą ar kraujavimą (hemoragiją). Ji pasitelkiama ir siekiant palengvinti gyvenimo kokybę pacientams, patyrusiems galvos smegenų traumą arba kenčiantiems nuo degeneracinių stuburo ligų. Neurochirurgai atlieka operacijas, reikalingas centrinėje nervų sistemoje esant augliams ar įgimtoms anomalijoms.

Nors daugelis linkę manyti, jog neurochirurgų pagrindinė veikla – minėtos operacijos, šioje srityje dirbantys profesionalūs medikai labai dažnai pasitelkiami stuburo ar periferinės nervų sistemos sutrikimų gydymui, kuris gali būti tiek chirurginis, tiek ne.