Medicinos centras NORTHWAY Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT

Apgamų šalinimas lazeriu

Apgamas – tai odos darinys, sudarytas iš pigmentinių ląstelių. Apgamai būna labai skirtingi, įvairios kilmės ir atsirasti bet kurioje kūno vietoje. Kiekvienas žmogus turi bent kelis apgamus. Kai apgamai yra įgimti, kiti atsiranda bėgant laikui.

Kas skatina jų atsiradimą ir ką svarbu žinoti apie apgamų šalinimą lazeriu?

  • Apgamų atsiradimą, kiekį bei pobūdį dažniausiai lemia genetika ir ultravioletinių spindulių poveikis.
  • Pastebėta, kad apgamų daugėja iki kol žmogus sulaukia 30 metų, tačiau apgamai taip pat gali atsirasti ir vyresniame amžiuje.
  • Apgamams, kaip ir kitiems pigmentiniams dariniams, įtakos turi hormonų pokyčiai organizme. Todėl apgamų gali padaugėti paauglystėje ir nėštumo metu.

Gydymas CO2 lazeriu

Apgamai gali būti šalinami estetiniais ir gydymo tikslais. Prieš apgamų šalinimo lazeriu procedūrą, gydytojas dermatologas visuomet apžiūri apgamus dermatoskopu ir įvertina, koks šalinimo būdas yra tinkamiausias. Kai kuriais atvejais taikomas chirurginis gydymas, tačiau, jeigu tik leidžia aplinkybės, pasirenkamas apgamų šalinimas lazeriu.

Odos darinių šalinimas lazeriu yra plačiai taikomas metodas. Ši kvalifikuotų gydytojų atliekama procedūra yra visiškai saugi, neskausminga ir itin efektyvi. Procedūros metu visa lazerio energija sukoncentruojama į apgamą. Tuomet lazerio šviesos energija virsta šiluma, kuri išgarina ląstelės esantį vandenį ir apgamas pašalinamas.

Procedūros privalumai

Apgamų šalinimas lazeriu yra puikus pasirinkimas, norint pašalinti apgamus gerai matomose vietose (pavyzdžiui, ant veido ar kaklo), nes po procedūros lieka tik minimalūs randeliai. Aplinkiniai audiniai minimaliai invazyvios procedūros metu nepažeidžiami arba pažeidžiami labai nežymiai. Vieno apsilankymo metu galima pašalinti kelis apgamus.

Išsamesnę informaciją apie apgamų šalinimą lazeriu Jums suteiks procedūrą atliekantis gydytojas.