Medicinos centras NORTHWAY Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT

Magnetinis rezonansas – informatyvus tyrimo metodas

Magnetinis rezonansas yra naudojamas įvairių organizmo darinių atvaizdavimui ir jų patologinių pokyčių nustatymui. Magnetinio rezonanso prietaisai veikia naudodami stiprius magnetinius laukus bei radijo bangas, kurios padeda gauti gana tikslų vidaus organų vaizdą. Dėl suteikiamos vertingos informacijos, saugaus bei patogaus naudojimo, magnetinio rezonanso prietaisas gana dažnai naudojamas siekiant tiksliai diagnozuoti sveikatos problemas.

Magnetinio rezonanso veikimo principai

  1. Sukuriamas įmagnetintas laukas. Šis laukas tarsi apgaubia pacientą ir įsiskverbia į vandenilio atomus.
  2. Siunčiamos radijo bangos. Radijo bangos priverčia minėtų atomų branduolius pasitraukti iš jų įprastinės pozicijos, o kai į ją sugrįžta, išsiunčia atgalinius radijo signalus.
  3. Sukuriamas vaizdas. Į kompiuterį nusiųsti atgaliniai signalai analizuojami ir pagal juos sukuriamas tiriamo organo vaizdas, kuris ir atskleidžia ar organas yra sveikas, ar ne.

Kur pritaikomas šis tyrimo metodas?

Magnetinis rezonansas dažnai naudojamas norint nustatyti galvos, nugaros smegenų, vidaus organų, veido, kaklo, sąnarių, kraujagyslių bei kitų kūno dalių ar audinių pakitimus. Išsėtinė sklerozė, nugaros, galvos smegenų uždegimai, raiščių pažeidimai, onkologinės ligos, kraujotakos problemos – tik keli sveikatos sutrikimo pavyzdžiai, kuriems efektyviai pritaikomas magnetinis rezonansas.

Kaip pasiruošti magnetinio rezonanso tyrimui?

  • Nusiimkite visus papuošalus bei aksesuarus;
  • Neturėkite su savimi kreditinių kortelių;
  • Pašalinkite visas metalines detales;
  • Informuokite gydytojus apie kūne esančius implantus;
  • Nevalgykite 6 valandas iki magnetinio rezonanso tyrimo pradžios, jeigu bus tiriama pilvo sritis;
  • Informuokite gydytojus, jeigu laukiatės.

Ieškote įstaigos, kur magnetinis rezonansas bus atliktas patikimai bei efektyviai? Norite, kad šio magnetinio rezonanso tyrimo metu gauta informacija būtų išanalizuota itin kruopščiai? Kreipkitės į „Northway“ medicinos centrą – jo specialistai nukreips Jus moderniausia bei patikimiausia įranga atliekamam tyrimui.