Medicinos centras NORTHWAY Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT

Krūtų echoskopija

Krūties vėžys yra viena iš dažniausių moterų onkologinių ligų. Kiekvienais metais Lietuvoje diagnozuojama apie 1300 naujų krūties vėžio atvejų. Laiku diagnozavus krūtų audinio pakitimus, daugiau kaip 95 proc. moterų visiškai išgydomos. Todėl krūtų echoskopija, mamografija arba specialaus rentgenologinio tyrimo metodas įgyja didelę svarbą norint laiku diagnozuoti krūtų audinio gerybinius ir piktybinius pakitimus, krūtų patologijas ir užkirsti kelią jų vystymuisi.

Krūties vėžys – tylus, bet klastingas

Krūties vėžys nesukelia jokio skausmo ar kitų nemalonių pojūčių, todėl daugeliu atvejų krūtų navikai diagnozuojami per vėlai, vėžiui jau pasiekus trečią ar ketvirtą stadijas. Dėl šios priežasties, net ir jaučiantis gerai, rekomenduojama tikrintis reguliariai.

Išsamus echoskopinis tyrimas gali užkirsti kelią dažniausiai pasitaikančiai moterų onkologinei ligai. Krūtų echoskopija rekomenduojama atlikti 25-45 metų amžiaus moterims. Tyrimas atliekamas moderniu echoskopu, kuriuo galima surasti mazgelius, cistas krūtyje, įvertinti krūties audinio būklę. Įvertinus tyrimo rezultatus, gali būti diagnozuojami augliai, trauminiai ir uždegiminiai pokyčiai. Echoskopija taip pat padeda įvertinti punkcijos rizikingumą dėl galimo kraujavimo.

Kada reikia atlikti echoskopiją?

Krūtų echoskopija atliekama pastebėjus pakitimus apčiuopos metu ar mamogramoje. Tačiau ji taip pat gali būti atliekama profilaktiniais tikslais, kai:

  • krūties audinys yra pastebimai sutankėjęs;
  • moteris turi krūtų implantus;
  • šeimoje buvo sirgusių krūties vėžiu;
  • moteris laukiasi arba atsisako mamografinio tyrimo.

Tyrimo eiga

Echoskopijos kabinete Jums reikės nusirengti iki pusės. Jus paguldys ant specialios kušetės bei paprašys pakelti rankas virš galvos. Tuomet krūtys ir pažastys bus tepamos specialia želė, kuri panaikina oro tarpus, trukdančius plisti ultragarso bangoms tarp daviklio ir odos.

Įprastinės krūtų echoskopijos metu skausmo nejausite. Juntamas gali būti tik vidutinio pobūdžio spaudimas nuo daviklio. Įprastai echoskopija trunka apie pusvalandį.