Medicinos centras NORTHWAY Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT

Dažniausios odos ligos

Seborėja – tai padidėjęs arba sumažėjęs odos riebalų išsiskyrimas. Padidėjusio riebalų išsiskyrimo atveju seborėja vadinama riebiąja ir pasireiškia galvos odos riebaluotumu, sulipusių gelsvų pleiskanų atsiradimu ir greitu plaukų susiriebalavimu po galvos trinkimo. Sumažėjusio riebalų išsiskyrimo atveju seborėja vadinama sausąja ir pasireiškia žvynelių (pleiskanų) atsiradimu, šlapiuojančių žaizdelių galvos odoje susiformavimu, plaukų blizgesio, sveikumo pojūčio praradimu. Susirgimo priežastis gali būti patiriamas stresas, prasta mityba, hormonų veiklos sutrikimai.

Psoriazė (odos žvynelinė) – tai lėtinė, genetiškai determinuota odos liga, pasireiškianti uždegimu ir odą dengiančiais sidabro spalvos žvyneliais. Nepaisant to, kad psoriazė yra įgimta liga, ji gali pasireikšti bet kuriame amžiuje, kuomet atsiranda ją iššaukiantys faktoriai: sunki liga, hormoniniai pokyčiai organizme (paauglystės, nėštumo metu), stiprus nervinis sukrėtimas.

Peroralinis dermatitas – tai lėtinis, recidyvuojantis veido odos išbėrimas, atsirandantis dėl saulės spindulių poveikio, tam tikrų kosmetikos priemonių naudojimo, plauko maišelio erkės, infekcijos ir kitų priežasčių.

Neurodermitas (atopinis dermatitas) – tai lėtinė odos liga, pasireiškianti uždegimu, sukeliančiu niežulį ir išbėrimus. Ilgainiui gali susiformuoti bakterinė infekcija, tuomet atsiranda pūlinukai. Neurodermitą paskatinti gali maisto, aplinkos arba kontaktiniai alergenai, odos infekcijos ir odos dirgikliai, klimatas, stresas.