Medicinos centras NORTHWAY Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT

Naujienos

2017 rugsėjo 12

Nuo erkinio encefalito tikslingiausia skiepytis rudenį

Klaidinga manyti, jog rudenį erkių pavojus atslūgsta – erkės yra aktyvios iki vėlyvo lapkričio, kurių pernešamos ligos – erkinis encefalitas ir Laimo liga – itin pavojingos sveikatai, galinčios sukelti netgi mirtį.

Bene pavojingiausia erkių platinama neurologinė liga – erkinis encefalitas, kuris pažeidžia centrinę nervų sistemą ir yra perduodamas per virusu užsikrėtusių erkių seiles. Dėl šios priežasties įkandus erkei, užsikrėsti erkiniu encefalitu galima per kelias minutes. Ši liga net trečdaliui žmonių palieka visą gyvenimą išliekančius reiškinius, tokius kaip galvos skausmai, psichikos sutrikimai, bendras kūno silpnumas, paralyžius, kalbos sutrikimai. Negydoma liga gali sukelti komą ar mirtį.

Tuo tarpu Laimo ligą (boreliozę) platina Borrelia burgdorferi bakterijomis užkrėstos erkės. Bakterijos tūno erkės žarnyne, bet erkei įsisiurbus į gyvūno ar žmogaus organizmą, bakterijos iš lėto ima slinkti seilių liaukų link, iš kur vėliau su seilėmis patenka į naujojo šeimininko organizmą. Negydoma boreliozė gali sukelti įvairių komplikacijų, tokių kaip stiprus galvos skausmas, bėrimas, neurologiniai reiškiniai, artritas su stipriais sąnarių skausmais ar širdies problemos.

Nuo erkinio encefalito patikimiausiai saugo skiepai. Tikslingiausia skiepytis rudenį, kad kitą šiltąjį sezoną pasitiktumėte turėdami jau susiformavusį imunitetą.

Registracija telefonu +370 464 33403