Tyrimas ALEX² makrogardelė – tai pats išsamiausias alergijų (specifinių IgE tyrimas) nustatymas iš kraujo. Tyrimo metu, iš kraujo mėginio nustatomas įsijautrinimas visiems kliniškai reikšmingiems alergenų šaltiniams ir alergenų komponentams. Kiekybiškai ištiriamas jautrumas 295 alergenams (117-iems alergenų šaltiniams ir 178-iems alergenų komponentams) ir nustatomas bendras IgE.
Ištyrimas ALEX2 makrogardele suteiks ne tik pilną atsakymą apie alergenų šaltinius, tačiau ir apie alergenų komponentus. Todėl bus maksimaliai išsiaiškintos gydymo imunoterapija galimybės. Svarbu paminėti ir tai, jog alergenų komponentų nustatymas taip pat svarbus vertinant kryžmines reakcijas. Dažnai žmonėms, alergiškiems augalų žiedadulkėms, valgant maistą̨ (pvz. obuolį̨, riešutus, bulves), dėl kryžminių̨ reakcijų̨ pasireiškia alergija, vietiniai gleivinės simptomai – niežtinti burna ir tinimas.
Kada atlikti ALEX² tyrimą?
Galimi alergijos simptomai, kuriems pasireiškiant rekomenduojamas tyrimas:
Ką sužinosite atlikę ALEX² tyrimą?
Kokie alergenai jums gali sukelti sunkias reakcijas. Pvz., alergijos maistui atveju ALEX tyrimas padės atsakyti į svarbiausią klausimą – ar Jums būtina tam tikrus maisto produktus pašalinti iš mitybos, o gal galite saugiai vartoti juos termiškai apdorojus.
Tikruosius alergijos kaltininkus ir kryžmines reakcijas. Organizmo imuninės sistemos alerginį atsaką sukelia konkretus alergenas, pvz., beržo žiedadulkėje esantis alergeno komponentas. Taigi, beržo žiedadulkė yra alerginės reakcijos „kaltininkė“. Tačiau kitų augalų ar augalinio maisto baltymų dalelės savo sudėtimi yra labai panašios į minėtą beržo žiedadulkės komponentą. Todėl imuninė sistema sureaguoja į šias baltymų daleles ir Jums pasireiškia alergijos simptomai, nors iš tikrųjų esate alergiškas beržo žiedadulkei.
Gydymo galimybes. Atlikus tyrimą ALEX makrogardele, iš karto matomas išsamus paciento įsijautrinimas molekuliniams alergenų komponentams. Tai leidžia gydytojui drąsiai parinkti imunoterapinį gydymą tiems pacientams, kuriems jis bus tikrai veiksmingas.