Paieška
Darbo laikas
I-V 8:00-20:00 | VI 9:00-15:00 | VII Nedirbame
Mūsų centrai Klaipėdoje:
Dragūnų g. 2, Naujoji Uosto g. 9Žemėlapis >>
0
(+370 46) 433 403 Internetu
Tapkite donoru

Tapkite spermos donoru

Kodėl reikalinga spermos donorystė?

Pasak statistikos, net 30–40 proc. iš nevaisingų porų negali susilaukti vaikų būtent dėl vyro vaisingumo sutrikimų. Dažnai vienintele išeitimi tokioms poroms tampa donoro spermos naudojimas. Tad šiuo metu spermos donorų poreikis yra itin didelis.

Kas gali tapti spermos donoru?

Spermos donoru gali būti visų tipų rasinės ir etninės kilmės vyrai, atitinkantys šiuos kriterijus:

  • Esate 18-35 metų amžiaus;
  • Jūsų ūgis ne mažesnis nei 178 cm;
  • Svoris ir raumenys atitinka rekomenduojamas normas;
  • Išsilavinimas ne žemesnis nei vidurinis;
  • Nevartojate tabako gaminių;
  • Nepiktnaudžiaujate alkoholiu ar narkotinėmis medžiagomis, įskaitant kanapių vartojimą (testai dėl šių medžiagų vartojimo bus atliekami viso donorystės proceso metu).

Kuo tai naudinga donorui?

Donorams nemokamai atliekami šie tyrimai ir pateikiami jų rezultatai:

  • Spermos ištyrimas (patikrinamas vaisingumas);
  • Patikrinimas dėl lytiškai perduodamų ligų (nustatome Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrheae, Mycoplasma genitalium, Ureaplasma parvum, Ureaplasma urealyticum);
  • Patikrinimas dėl narkotinių medžiagų;
  • Patikrinimas dėl užkrečiamų ligų (hepatito B viruso paviršinio antigeno, hepatito B viruso anti-HBc antikūnių, hepatito B viruso amplifikacijos metodu, hepatito C viruso antikūnių, hepatito C viruso amplifikacijos metodu, žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) I ir II tipo antikūnių, žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) amplifikacijos metodu, sifilio TPHA ir RPR metodais)

Todėl tapti spermos donoru ne tik kilnu, bet ir naudinga.

Ar donoras gauna finansinį atlygį?

Pagal įstatymus spermos donorystė Lietuvoje yra savanoriška, neatlygintina. Spermos donorystę reglamentuoja LR Sveikatos apsaugos ministro 2016 m. gruodžio 23 d. įsakymas Nr. V-1468 „Dėl žmogaus lytinių ląstelių bankų veiklos ir žmogaus lytinių ląstelių donorystės reikalavimų aprašo patvirtinimo“.

Ar pora, kuriai bus naudojama donorų sperma, žinos, kieno ji?

Ne.

Ar spermos donorui užtikrinamas konfidencialumas?

Mūsų donorų kabinetas yra Klaipėdoje dideliame medicinos centre, kuriame yra daug kitų padalinių. Vaisingumo centras, kuriame imama sperma saugojimui, nėra atskiras pastatas su spermos banko iškaba. Mes didžiuojamės tuo, ką darome, kad įnešame pokyčių, padedame vaikų negalinčioms susilaukti šeimoms, tačiau tai atliekame konfidencialiai ir diskretiškai. Mūsų centre lankosi pacientai, kurie atlieka įvairius tyrimus, gydosi nevaisingumo priežastis  ir t.t., taigi, ne vien tik donorai. Vienintelis būdas kam nors sužinoti, kad Jūs esate donoras – Jums pačiam apie tai papasakoti.

Svarbu

Jūsų dalyvavimas spermos donorystės programoje, netgi atitinkant minimalius reikalavimus, dėl įvairių priežasčių gali būti nepatvirtintas. Informacija apie dalyvavimo spermos donorystės programoje nepatvirtinimo priežastis neteikiama. Prieš nusprendžiant dalyvauti atrankoje, prašome apsvarstyti ar tokia programos politika Jums yra priimtina.

Kaip tapti spermos donoru?

Tapti donoru yra labai paprasta. Jei atitinkate visus aukščiau nurodytus kriterijus, kviečiame parašyti mums el. paštu donoryste@northway.lt ir kartu aptarsime visus tolimesnius žingsnius.

Straipsniai apie sveikatą
Atsiliepimai
Ginekologė Rasa Dargienė labai maloni, šilta, rūpestinga, įsijaučianti į situaciją, konkrečiai ir išsamiai paaiškino ligos diagnozę ir suteikė gydymo rekomendacijas. Rekomenduočiau draugams ir pažįstamiems.Eglė
Nuoširdžiai noriu padėkoti gydytojai ginekologei Živilei Petrutienei. Tai viena is profesionaliausių specialisčių, kurias man teko sutikti. Esu labai dėkinga šiai gydytojai už šiltą, nuoširdų bendravimą ir profesionaliai atliktą darbą sprendžiant mano sveikatos problemą. Rekomenduoju visoms moterims!Rasa
Turėjau pirmąjį susitikimą su R. Dargienę dėl IVF proceso, tokios kompetencijos ir taktiško specialisto dar nesu Klaipėdos medikų rate sutikusi! Tik patys geriausi atsiliepimai.
Pirmas kartas ir pirmoji pažintis ne tik su savo srities specialiste R. Dargienę, bet ir su aptarnaujančiu personalu ir pačia klinika įspūdis visokeriopai geras. Diana B.
Atsiliepimų siena
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Klaipėdoje Dragūnų g. 2 Naujoji Uosto g. 9 +370 46 433403 Internetu