Medicinos centras NORTHWAY Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT

Gastroenterologai

Gastroenterologija – tai mokslas apie virškinimo sistemos (stemplės, skrandžio, žarnų, kasos, kepenų) ligas.
Gydytojas gastroenterologas – virškinimo organų ligų gydytojas, diagnozuojantis ir gydantis  virškinimo organų ligas, kurių dažniausios – skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligė, gastroezofaginio refliukso liga (GERL), lėtinis gastritas, dirgliosios žarnos sindromas, vidurių užkietėjimas (obstipacija), įvairios kilmės hepatitas, kraujavimas iš virškinamojo trakto, tulžies pūslės akmenligė, skrandžio ir storosios žarnos polipai ir kt.

„Northway“ medicinos centre Klaipėdoje gastroenterologai diagnozuoja ir gydo ūmias ir lėtines stemplės, skrandžio, žarnyno, kasos, kepenų, tulžies pūslės ligas, atlieka pilvo organų echoskopinius tyrimus. Moderniu japonišku endoskopu „Olympus“ atliekami endoskopiniai stemplės, skrandžio bei dvylikapirštės žarnos tyrimai. Prireikus paimama biopsija, kuri reikalinga vėžinėms ląstelėms nustatyti.

Virškinimo sutrikimai ir skrandžio bei virškinamojo trakto ligos tampa vis dažnesne problema.  Nejudrus gyvenimo būdas, valgymas paskubomis, netinkamas produktų pasirinkimas, nuolatinis stresas ir įtampa didina besiskundžiančiųjų jais gretas.

Skrandžio endoskopija (fibrogastroskopija) – moderniausias ir informatyviausias tyrimas, kai gydytojas gastroenterologas specialiu prietaisu gali apžiūrėti stemplę, skrandį, dvylikapirštę žarną. Endoskopiniai tyrimai yra labai informatyvūs, kadangi virškinamasis traktas apžiūrimas iš vidaus, matomas padidintas žarnyno vaizdas, gleivinė. Šių tyrimų metu gydytojas gastroenterologas gali pamatyti opas, polipus, divertikulus (žarnyno sienelės išsigaubimus), taip pat navikus. Gydytojas gastroenterologas taip pat  gali paimti biopsinę medžiagą ir ją ištirti mikroskopu. Taip nustatomas, pavyzdžiui, mikroskopinis kolitas, kurio plika akimi pamatyti negalima, o histologinis vaizdas (audinių ištyrimas per mikroskopą) tai parodo.

Endoskopinių tyrimų metu gydytojai gastroenterologai gali ne tik pasitikslinti diagnozę, bet  ir atlikti tam tikras gydomąsias procedūras, pavyzdžiui, pašalinti polipus ir pan.