Medicinos centras NORTHWAY Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT

Dažniausios ligos

Ūminis ir lėtinis sinusitas – tai gleivinės, dengiančios sinusų ertmes, uždegimas, sukeliantis didesnę gleivių sekreciją ir patinimą, trukdantį šioms gleivėms nutekėti. Galimos susirgimo ūminiu arba lėtiniu sinusitu priežastys: peršalimas (virusinė kvėpavimo takų infekcija), alergijos, aplinkos veiksniai, tabako vartojimas, kreiva nosies pertvara, nosies polipai, kai kurios ligos. Ūminio sinusito simptomai: spaudimas, skausmas sinusų srityse, nosies užgulimas, sloga, kosulys, gerklės ir galvos skausmas, galimas karščiavimas. Lėtinis sinusitas yra nesusijęs su infekcija, todėl dažniausiai jo simptomai yra ne tokie pastebimi, kaip ūminio sinusito. Lėtinis sinusitas neretai aptinkamas tik rentgeno spinduliais peršvietus ligonio sinusus arba atlikus kompiuterinę tomografiją. Negydomas lėtinis sinusitas gali tęstis ištisus metus ir tapti infekcijos priežastimi.

Ausų uždegimas (otitas) – tai išorinės, vidurinės ar vidinės ausies uždegimas. Dažniausiai pacientai serga vidurinės ausies uždegimu (ypač vaikai), kurį sukelia iš nosies pro klausomąjį vamzdį į vidurinę ausį patekusios bakterijos. Ūminį pūlingą vidurinės ausies uždegimą dažniausiai sukelia mikrobai, o pagrindine ligos priežastimi gali tapti: sinusitas, sloga, gripas, ūminė viršutinių kvėpavimo takų infekcija. Išorinės ausies uždegimas – tai ausies kaušelio ir išorinės klausomosios angos uždegimas, kurį sukelia ausies kaušelio ar išorinės klausomosios angos pažeidimai. Vidinės ausies pažeidimas atsiranda tuomet, kai pažeidžiamas klausos nervas arba kai nepavyksta laiku išsigydyti vidurinės ausies uždegimo.

Gerklės skausmas – tai vienas dažniausių peršalimo ligų simptomų, kuomet vystantis uždegimui paburksta audiniai, prisipildo kraujo, išsiskiria uždegimo mediatoriai, kurie dirgina receptorius ir sukelia skausmą. Gerklės skausmą sukelia virusai ar bakterijos. Jis įspėja apie galimą ryklės uždegimo, tonzilito ar faringito pavojų.

Angina (tonzilofaringitas arba ūminis tonzilitas) – tai mikrobo streptokoko tonzilėse sukelta infekcija, pasireiškianti staigia pradžia, ryklės skausmu, karščiavimu bei silpnumu. Mažiems vaikams anginą gali sukelti ir virusai. Angina gali būti trijų tipų: katarinė (tonzilės tik paraudę), folikulinė (tonzilių paviršiuje atsiranda smulkūs geltoni pūlinukai) ir lakūninė (ant tonzilių atsiranda dideli, platūs, pūlingi apnašai). Negydoma liga (ypač pūlinga angina) gali sukelti reumatą, infekcinį-alerginį miokarditą, nefritą, otitą, reumatoidinį artritą ir kitas ligas.

Alerginis rinitas – tai ūmus nosies gleivinės uždegimas, kuriuo dažniausiai sergama žiedadulkių sezono metu. Pagrindiniai ligos simptomai: nosies niežulys, čiaudulys, vandeningos išskyros, akių paraudimas, ašarojimas. Alerginis rinitas šiuo metu yra dažniausias alerginis susirgimas.