Susijusios paslaugos
Ko reikia, norint pastoti?

Pradėjus galvoti apie vaikus, informacijos gausybėje gali būti sunku susigaudyti, kas svarbiausia: nuosavas namas, perskaitytos knygos apie vaikų auginimą, draugystė su uošviene… Na, visa tai gali būti svarbu. Tačiau fiziologiškai, norint pastoti, svarbesni yra visai kiti dalykai.
Štai 4 veiksniai, kurie yra būtini, kad pastojimas įvyktų:
1. Ovuliacija. Pirmiausia, norint pastoti, reikia, kad kiaušidės kiekvieno ciklo metu subrandintų ir išlaisvintų po kiaušialąstę, kuri galės būti apvaisinta – šis procesas yra ovuliacija. Įprastai, jei menstruaciniai ciklai yra reguliarūs, problemų su ovuliacija neturėtų būti.
2. Sveika sperma. Jei vyrui nebuvo jokios infekcijos, traumos ar operacijos lytinių organų srityje, problemų su spermos išgavimu neturėtų būti. Tačiau vien tai, kad jos gauti nėra problema, dar nereiškia, kad spermatozoidai yra sveiki ir pajėgūs apvaisinti kiaušialąstę. Nepamirškite, kad vyrų sveikata yra taip pat labai svarbi, norint pastoti.
3. Atviri kiaušintakiai ir sveika gimda. Tam, kad apvaisinimas įvyktų, reikia, kad spermatozoidai ir kiaušialąstė susitiktų kiaušintakiuose. O po apvaisinimo, kad embrionas įsitvirtintų ir galėtų augti yra reikalinga sveika gimda. Jei kiaušintakiai yra pažeisti ar užakę, net ir esant ovuliacijai bei sveikiems spermatozoidams, pastojimas gali neįvykti, nes lytinės ląstelės tiesiog nesusitinka.
4. Reguliarūs lytinai santykiai. Paskutinis, bet labai svarbus pastojimui veiksnys yra reguliari sueitis, nenaudojant jokių kontracepcijos priemonių. Įprastai, tiesiog rekomenduojama mylėtis kas 2-3 dienas. Pastebėta, kad taip yra didesnė tikimybė pastoti ir kelia mažiau streso, nei tik koncentruojantis į vaisingas mėnesio dienas. Tegul tai išlieka malonumu!
Jei bandote pastoti daugiau nei metus ar turite abejonių dėl vaisingumo, kreipkitės į gydytojus, kurie Jums padės nustatyti, ar ovuliacija vyksta ir nėra barjerų Jūsų lytiniuose takuose, bei įvertinti bendrą spermos sveikatą.
Parengta kartu su Ieva Miceikaite, medicininės genetikos ir klinikinių tyrimų srities doktorante (University of Southern Denmark).
Šios srities gydytojai
Straipsnių temos
- Akių ligos
- Akmenligė, išvaržos, lipomos
- Alergija
- Ausų, nosies, gerklės ligos
- Galvos skausmas, svaigimas, migrena
- Ginekologinės, moteriškos ligos
- Grožio chirurgija, odos procedūros
- Infekcinės ligos, peršalimas, imunitetas
- Kaulų, sąnarių, raiščių, raumenų ligos
- Kraujagyslių ligos
- Krūtų ligos
- Ligų profilaktika ir diagnostika
- Nėštumas
- Neurologinės ligos, miego sutrikimai
- Nevaisingumo gydymas
- Odos ligos
- Plaučių ligos
- Reumatas, podagra, artritas
- Širdies ligos
- Skydliaukės, endokrininės ligos
- Šlapimo, lytinės sistemos ligos
- Sveika mityba ir gyvensena
- Sveikas, gydytojau
- Sveikatos mitų griovėjai
- Traumos ir pirmoji pagalba
- Virškinamojo trakto ligos
Registracija Klaipėdoje
DRAGŪNŲ G. 2Darbo laikas:
I-V 08:00 - 20:00
VI Nedirbame, VII Nedirbame
NAUJOJI UOSTO G. 9Darbo laikas:
I-V 08:00 - 20:00
VI 09:00 - 15:00, VII Nedirbame
+370 46 433403
Internetu