Susijusios paslaugos
Hormonų disbalanso įtaka vaisingumui

Hormonų disbalansas – tai, kai žmogaus organizme yra per mažai arba per daug jo veiklai svarbių hormonų, arba yra sutrikusi jų gamyba. Hormonų pusiausvyra yra būtina tinkamai reprodukcinės sistemos veiklai bei visiems su pastojimu susijusiems procesams. Jei hormonų trūksta, tai gali uždelsti arba visiškai nutraukti kažkurį iš jų, ir sukelti sunkumus bandant pastoti.
Hormoniniai sutrikimai yra viena iš pagrindinių moterų nevaisingumo priežasčių.
Įprastai, tam tikrų medikamentų arba gyvenimo būdo pokyčių pagalba, hormonų pusiausvyrą atstatyti galima.
Vienas iš veiksnių, kurį galima sureguliuoti yra žmogaus kūno masė, t.y. svoris. Tikriausiai ne kartą teko girdėti, kad per didelis svoris gali lemti hormonų disbalansą.
Staigūs svorio pokyčiai, gali neigiamai paveikti moteriškų hormonų gamybą, o tai lemia ovuliacijos sutrikimus. Ovuliacijos sutrikimai pasireiškia nereguliariomis mėnesinėmis, o gal net keleto ciklų dingimų, todėl pasiekti pastojimą gali būti sunkiau bei užtrukti ilgiau.
Tačiau, reikia nepamiršti, kad hormonų pusiausvyrą sutrikdo ne tik viršsvoris, bet ir per žemas svoris. Svarbu žinoti sveiko svorio ribas, kad būtų galima daugmaž įvertinti, ar jūsų atveju svoris gali daryti įtaką hormoniniams pokyčius.
Bendrai, kaip sveiko svorio standartas, naudojamas kūno masės indeksas (KMI) tarp 18,5 ir 25. Kai KMI yra 25 ar daugiau, tai įvardijama kaip viršsvoris. O KMI virš 30 yra apibūdinamas, kaip nutukimas. Jūs galite įvertinti ir savo KMI pritaikę šią formulę: (Svoris, padalintas iš ūgio kvadratu)
svoris (kg)
————————
ūgis x ūgis (m)
Daugiausia sunkumų pastoti, deja, pastebima, kai abiem poroje nustatytas nutukimas (ypač, jei KMI 35 ar daugiau). Tad čia ir vėl skatinama atkreipti dėmesį į abu partnerius.
Dėl sunkumų pastoti, daugeliui tenka kreiptis į vaisingumo klinikas dėl pagalbinio apvaisinimo. Jo metu yra taikoma kiaušidžių stimuliacija. Deja, kiaušidžių atsakas į stimuliaciją taip pat blogėja su didėjančiu KMI. Todėl gali prireikti didesnių dozių, daugiau ciklų, ir gydymas bus ilgesnis.
Gera žinia ta, kad pastojimo tikimybę galima pagerinti!
Jei pavyksta KMI sumažinti bent 1-2 taškais, tai jau turi teigiamą efektą. Tad, kartais net nedidelis pokytis gali labai daug reikšti jūsų vaisingumo kelionėje. Palaikyti sveiką svorį yra svarbu ne tik pačiam vaisingumui ir nėštumui, bet ir būsimo kūdikio sveikatai.
Parengta kartu su Ieva Miceikaite, medicininės genetikos ir klinikinių tyrimų srities doktorante (University of Southern Denmark).
Šios srities gydytojai
Straipsnių temos
- Akių ligos
- Akmenligė, išvaržos, lipomos
- Alergija
- Ausų, nosies, gerklės ligos
- Galvos skausmas, svaigimas, migrena
- Ginekologinės, moteriškos ligos
- Grožio chirurgija, odos procedūros
- Infekcinės ligos, peršalimas, imunitetas
- Kaulų, sąnarių, raiščių, raumenų ligos
- Kraujagyslių ligos
- Krūtų ligos
- Ligų profilaktika ir diagnostika
- Nėštumas
- Neurologinės ligos, miego sutrikimai
- Nevaisingumo gydymas
- Odos ligos
- Plaučių ligos
- Reumatas, podagra, artritas
- Širdies ligos
- Skydliaukės, endokrininės ligos
- Šlapimo, lytinės sistemos ligos
- Sveika mityba ir gyvensena
- Sveikas, gydytojau
- Sveikatos mitų griovėjai
- Traumos ir pirmoji pagalba
- Virškinamojo trakto ligos
Registracija Klaipėdoje
DRAGŪNŲ G. 2Darbo laikas:
I-V 08:00 - 20:00
VI Nedirbame, VII Nedirbame
NAUJOJI UOSTO G. 9Darbo laikas:
I-V 08:00 - 20:00
VI 09:00 - 15:00, VII Nedirbame
+370 46 433403
Internetu