Susijusios paslaugos
Grožio injekcijos: kaip išvengti sveikatos problemų ir nusivylimų

Grožio injekcijų poveikis matomas iš karto, jos yra minimaliai invazinės, o ir kainuoja gerokai pigiau nei plastinės operacijos. Injekcijas galima atlikti tiek odos senėjimo prevencijos tikslais, tiek senėjimo ženklams koreguoti. Jos nesutrikdo įprasto gyvenimo ritmo, vykti atostogauti, nebūtina vengti saulės spindulių. Tai didžiulis privalumas šiuolaikinėms moterims. Tačiau, pasak medicinos centro „Northway“ Klaipėdoje plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo Renaldo Vaičiūno, kur grožis, ten ir daugybė mitų. Ilgametę patirtį turintis specialistas apžvelgia dažniausius jų, atsako į daugelį pacientų dominančius klausimus ir dalinasi savo įžvalgomis apie grožio injekcijas.
Pasak gydytojo, vis dar dažnai diskutuojama, kas gali legaliai atlikti grožio injekcijas – tik gydytojai, ar ir slaugytojos, kosmetologės. „Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus injekcijas gali atlikti tik gydytojai plastikos chirurgai ir dermatologai. Slaugytojos, nors ir baigusios tam tikrus kursus ir turinčios sertifikatus, šias invazines procedūras gali atlikti tik gydytojui prižiūrint, savarankiškai joms to daryti neleidžiama. Tokia yra teisinė bazė. Tačiau realybėje yra kitaip, savo paslaugas siūlo ir slaugytojos, ir kosmetologės. Ir tai yra kiekvieno laisvas pasirinkimas, o rinktis galite priklausomai nuo to, kaip vertinate savo sveikatą. Tiesiog užduokite sau klausimą, kas Jums svarbiau – sveikata ir saugumas ar geresnė kaina“, – aiškina Renaldas Vaičiūnas, sertifikuotas botulino toksino injekcijų treneris, mokantis kitus plastikos chirurgus bei dermatologus, kaip atlikti grožio injekcijas.
Sklando daugybė mitų apie botulino toksino injekcijų pavojus. Pavyzdžiui, kalbama, kad suleidus jo į kaktą, pasmunka antakiai ir užkrinta vokai. „Kažkada gal ir galėjo taip nutikti, tačiau šiandien estetinės medicinos profesionalai puikiai perpratę šių injekcijų atlikimo subtilybes, išmano savo darbą ir žino kaip sugrąžinti jaunatviškesnę išvaizdą išsaugant natūralumą“, – teigia patyręs plastikos chirurgas.
Jis primena, kad botulino toksino injekcijos – tai ne tik estetinė, bet ir medicininė procedūra. Tam reikalingas išmanymas ir anatominės žinios, nes netinkamai suleidus preparatą, išties galimos komplikacijos. Kiekvienas, galvojantis apie galimybę natūraliai ir saugiai sumažinti laiko pėdsakus savo veide, turėtų žinoti, kad botulino toksino injekcijos gali būti atliekamos tik patikimose, licencijas turinčiose gydymo įstaigose. Procedūrų kokybę ir sėkmę nulemia geros gydytojo žinios apie veido raumenų išsidėstymą, tinkamos injekcijų vietos ir dozės parinkimas pagal paciento amžių, odos būklę bei anatominę veido sandarą, tad labai svarbu, kad injekcijas atliktų tik medicininį išsilavinimą turintys specialistai.
Gydytojo teigimu, Lietuvoje yra keista situacija – kosmetologės negali atlikti botulino toksino injekcijų, tačiau hialurono – gali. Taip pasklinda žinia, jog botulino toksinas – nuodingas ir pavojingas, o hialuronas – saugus preparatas. Deja, dauguma žmonių įsitikinę, jog taip ir yra, nors tiesa – visai kita. Įvykus komplikacijai nuo botulino injekcijos, blogiausia, kas gali nutikti – užkristi antakiai ar pasireikšti labai greitai praeinantis dalinis paralyžius. O štai hialuronui pataikius į kraujagyslę ir iš karto nesuteikus pirmosios pagalbos, kyla pavojus netekti dalies audinių, gali susidaryti dideli randai, kurie liks visą gyvenimą.
Neretai klausiama, ar galima iš organizmo panaikinti botuliną ar hialuroną, jei grožio injekcijų rezultatas netenkina. „Jeigu buvo suleistas botulino toksinas, deja, jokio preparato, kuris panaikintų jo veikimą šiuo metu nėra ir Jums teks išlaukti tam tikrą laiką, kol jis išnyks pats savaime. Yra saugūs botulino leidimo metodai, kuriuos taikant, net ir įvykus nepageidaujamai reakcijai, ji tęstųsi iki 4 savaičių, nors įprastai ši medžiaga veikia iki 6 mėnesių. Tačiau čia taip pat reikalingos žinios ir profesionalus požiūris. Jeigu jūsų lūkesčių neatitinka hialurono rūgšties injekcijos rezultatas – susidaro gumuliukai, mazgeliai, nelygumai, jos poveikį galima panaikinti panaudojant tam tikrą fermentą – hialuronidazę, kuris savo veikimu suskaido hialurono rūgštį. Šį preparatą turi kiekvienas profesionalus hialurono injekcijas atliekantis gydytojas. Tai saugus ir efektyvus būdas ištirpdyti hialurono užpildą ir vėl susigrąžinti natūralią išvaizdą“, – pasakoja gydytojas.
Pasak jo, vis dėlto visuomet verta susimąstyti, kodėl trokštamos procedūros rezultatai nebuvo tokie, kokių tikėtasi. Galbūt injekcijas atlikęs specialistas neišgirdo ar nesuprato jūsų norų ir lūkesčių, o galbūt buvo panaudotas nekokybiškas preparatas arba procedūra atlikta neprofesionaliai.
Kartais baiminamasi, jog leidžiant hialuroną gali būti pažeista kraujagyslė. „Kai užsikemša kraujagyslė, nubąla audiniai, greitai nesuteikus pagalbos, netgi galima jų netekti. Šiuo atveju taip pat būtina iš karto panaudoti hialuronidazę, kad neigiamas poveikis būtų panaikintas“, – perspėja gydytojas.
Dažnai domimasi, kaip žinoti, kada kremai ir kosmetologai nepadeda ir kada grožiui išsaugoti jau reikėtų injekcijų. Ar yra koks rekomenduojamas amžius kada pradėti? Pasak estetinės medicinos specialisto, juokaujant galima pasakyti, jog moterų aukso amžius yra apie 40-45 metų, o chirurgo aukso amžius prasideda tada, kai moterų aukso amžius baigiasi. Kalbant rimtai, gydytojo teigimu, griežtos amžiaus ribos nėra – kada atsiranda problema, tada ją ir reikia spręsti. Kartais raukšlės gali atsirasti 20-ties, kartais 40-ties, o kai kada net 60-ties metų. Dažniausiai oda netenka drėgmės, sausėja moters organizme vykstant hormoniniams pokyčiams, tuomet odai ir reikėtų padėti renkantis aktyvesniu veikimu pasižyminčią kosmetiką, grožio injekcijas.
Neretai baiminamasi ir skausmo, mėlynių ar to, jog po procedūros veidas gali atrodyti nenatūraliai. Tačiau, pasak R. Vaičiūno, injekcijos, atliekamos specialisto, yra saugios, veido oda pažeidžiama minimaliai.
Specialisto teigimu, kalbant apie natūralumą, skirtingai nei prieš kelis dešimtmečius, kai neretai moterų veidai nuo per dažnų ir per gausių injekcijų tapdavo panašūs į kaukes, dabartinėje estetikos sampratoje siekiama sukurti ir puoselėti natūralią veido išvaizdą, sumažinant raukšlių gylį, atkuriant jaunatviškumą, tačiau išlaikant mimiką ir jausmingumą. Dabartinė tendencija ir mūsų siekiamybė yra su nedidelėmis dozėmis pasiekti maksimalų jaunatviško, bet gyvo veido efektą. Grožio injekcijos neturėtų kardinaliai pakeisti esamų veido bruožų. Profesionalių specialistų tikslas – išsaugoti kiekvieno paciento individualumą, nes jis visada žavi labiausiai.
„Man labai artimas prancūziškas estetikos suvokimas. Gal dėl stažuočių Prancūzijoje, gal dėl bendro žavėjimosi jų kultūra. „Pripūtimo“ ir „perpūtimo“ laikai jau praėję. Estetinėje medicinoje šiuo metu vyrauja subtilių korekcijų – vadinamojo prancūziško prisilietimo (angl. k. – „French touch“) filosofija, ja vadovaujuosi ir aš, siekdamas pabrėžti natūralų grožį. Svarbu ne suleisti kuo daugiau preparato, bet atvirkščiai – leisti nedaug, tačiau į strateginius taškus, kurie suaktyvina veido raumenų raiščius ir suteikia švelnų bei ilgalaikį rezultatą. Toks rezultatas labai priklauso ne tik nuo injekcijas atliekančių specialistų patirties ir ypatingai tikslių injekcijų suleidimo į veido raumenis taškų, bet ir nuo naudojamų preparatų bei tinkamos jų dozių parinkimo“, – pasakoja patyręs gydytojas.
Siekiant visapusiškai kokybiško gyvenimo, vis labiau populiarėja ir prakaitavimą mažinančios injekcijos. Tačiau, nors jos pripažįstamos kaip vienas efektyviausių kovos su hiperhidroze (pernelyg gausiu prakaitavimu) būdų, dažnai nerimaujama, ar užblokavus prakaitavimą pažastyse ar kitoje problematiškoje zonoje, jis nepadidės kitose vietose. Gydytojas pripažįsta, kad išties, prakaitavimas gali pagausėti tam tikrose srityse – galvos, sprando, kartais krūtinės, tačiau labai neženkliai, nes, atliekant procedūrą, užblokuojami tik keli centimetrai, tai yra vos keli bendro kūno ploto procentai.
Dar viena daugelį dominanti naujovė – injekcijos pagurkliui, tiksliau – riebalų kiekiui pagurklyje sumažinti. Joms naudojami sertifikuoti produktai, skirti būtent šiai sričiai. Suleidus preparatą, riebalų ląstelės yra suskaidomos, tačiau niekur nedingsta. Riebalai keliauja į kepenis, ten jie sintezuojami, dalis jų pavirsta į anglies dioksidą ir vandenį, bet visgi dalis riebalų nusėda. „Jeigu bandytume tirpdyti riebalus dideliame plote, grėstų kepenų suriebėjimas, todėl to negalima daryti. Tai išties efektingas metodas, tačiau skirtas tik nedidelėms zonoms, konkrečiai – smakrui. Kiekvienu atveju ar šis metodas tinkamas konkrečiam pacientui nusprendžia gydytojas“, – pasakoja R. Vaičiūnas.
Baigdamas pokalbį jis dar kartą primena, kad norėdami išvengti sveikatos problemų ir nusivylimų grožio injekcijų leidimą į savo kūną patikėtumėte tik specialistams. „Kvalifikuotai šios procedūros gali būti atliktos tik gydymo įstaigose, plastikos chirurgų ar gydytojų dermatologų. Juk čia viskas svarbu: ir preparatas, ir jo kiekis, ir sterilumas, ir injekcijai parinkta vieta, ir išmanymas apie odos struktūrą bei galimas jos reakcijas ir komplikacijas. Gydytojų žinios leidžia parinkti tinkamas injekcijoms vietas, optimalią preparatų dozę. Labai svarbu ir tai, jog kreipdamiesi į gydymo įstaigas išvengsite ir rizikos, kad procedūroms bus naudojami abejotinos kokybės, nesertifikuoti preparatai“, – pataria plastikos chirurgas.
Šios srities gydytojai
Straipsnių temos
- Akių ligos
- Akmenligė, išvaržos, lipomos
- Alergija
- Ausų, nosies, gerklės ligos
- Galvos skausmas, svaigimas, migrena
- Ginekologinės, moteriškos ligos
- Grožio chirurgija, odos procedūros
- Infekcinės ligos, peršalimas, imunitetas
- Kaulų, sąnarių, raiščių, raumenų ligos
- Kraujagyslių ligos
- Krūtų ligos
- Ligų profilaktika ir diagnostika
- Nėštumas
- Neurologinės ligos, miego sutrikimai
- Nevaisingumo gydymas
- Odos ligos
- Plaučių ligos
- Reumatas, podagra, artritas
- Širdies ligos
- Skydliaukės, endokrininės ligos
- Šlapimo, lytinės sistemos ligos
- Sveika mityba ir gyvensena
- Sveikas, gydytojau
- Sveikatos mitų griovėjai
- Traumos ir pirmoji pagalba
- Virškinamojo trakto ligos
Registracija Klaipėdoje
DRAGŪNŲ G. 2Darbo laikas:
I-V 08:00 - 20:00
VI Nedirbame, VII Nedirbame
NAUJOJI UOSTO G. 9Darbo laikas:
I-V 08:00 - 20:00
VI 09:00 - 15:00, VII Nedirbame
+370 46 433403
Internetu